Deník z turnaje Legend (3)

V třetí závěrečné partii z online turnaje Legend se nemůžeme nepodívat na jedno ze střetnutí samotného mistra světa proti Janu Nepomnjaščimu. Partie se hrála ještě v základní skupině, a černý musel zvítězit, aby skóre minizápasu vyrovnal na 2-2 a ten mohl pokračovat…armageddonem. Jak hrát na výhru rapid partii černými proti mistru světa? Pokud sledujete online přenosy z nejvyšších pater superturnajů, možná víte, že černí si proti nejfrekventovanějším úvodním tahům vybírá královskou indickou obranu, holandskou obranu či – chce-li tedy bílý přesto bojovat s otevřeným hledím – Pirc-Ufimcevovu obranu. Právě ona byla v unikátní, poučné, zcela jistě zábavné i demonstrující genialitu ruského velmistra, použita…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting