Deník z turnaje Legend

Uprostřed prázdnin probíhá další online rapid turnaj špičkových světových hráčů. Ten se naštěstí hraje více méně neměnným způsobem jako předchozí tři, takže divák (a konečně ani účastníci) nemusí studovat neustále měnící se reglement. Přesto se tento v pořadí již čtvrtý turnaj něčím odlišuje. Tentokráte byly pozvány hvězdy minulosti, a v turnaji tak hrají i exmistři a vicemistři světa. Byl jsem velmi zvědav, jak si ‚dědušky‘ – tak nazývá žertem postarší hráče Sergej Šipov – povedou! Kterak se vypořádají s časovou kontrolou 15 minut na partii s 10 sekundovým přírůstkem, ale hlavně neprodleným armageddonem, pokud minizápas skončí nerozhodně.

V Deníku jsem se zaměřil na poučnou partii ratingové trojky a čtyřky současnosti, ale neméně důležitý je i výběr zahájení partie. Míváte problém s probitím Caro-Kannovy obrany? A naopak, pro zastánce černými: znáte relativně nový záludný systém vývinu, který použil bílý v partii?…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting