Nejmladší mistr světa na olympiádě v Indii válí

Když uzbecké zázračné dítě, dnes sedmnáctiletý Nodirbek Abdusattorov, vyhrál koncem minulého roku mistrovství světa v rapid šachu, mnozí to považovali nejspíše za náhodu. Pokud se o kariéru tohoto vážného mladíka nezajímáte, vsadím se, že jste o něm přes půl roku neslyšeli. Olympiáda letos sice postrádá celou řadu silných hráčů (družstvo Číny ani Ruské federace se neúčastní, Francii chybějí dva supervelmistři, atd.), ale i tak je ‚na co se koukat‘. Po sehraném 5. kole má Nodirbek na svém kontě…5 výher a překročil magickou hranici 2 700+! A co víc, na jeho štítu zůstala i hvězda takového formátu jako Fabiano Caruana…

před partií…

Jde o partii poučnou od začátku až do konce, rozhodl jsem se tedy, že ji, milí čtenáři, okomentuju celou včetně určitých receptů v zahájení, kterak bojovat proti ještě nedávno super jedovaté zbrani bílými – londýnskému systému. Hlavním důvodem je však faktický závěr partie po 43. tahu bílého. Koho tedy nezajímá ani zahájení, a třeba ani práce hrdinů moderní doby – pěšců ‚h‘ –, může se v textu přesunout až k diagramu po 43. Dc8.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting