Olympiáda v Chennai – kombinace, která zůstala za kulisami, a přesto obletí svět

Původně jsem měl pro čtenáře už už připravený článek o dalším mladém světovém super talentu, který se ve chvíli, kdy článek píšu, po 7. kole, může pochlubit plným bodovým ziskem. Při sledování tohoto kola olympiády však padl můj zrak na partii a hlavně možnou kombinaci, o níž se musím podělit. Ostatně brzy se s ní, milí čtenáři, zcela jistě setkáte ve všech možných médiích…

So,Wesley (2773) – Melkumjan,Hrant (2634)  (7.2), 5. 8. 2022

19.?

Pokud se vám, milí čtenáři, podaří rozluštit, co měl po posledním tahu 18…e4 Wesley So za lubem, jak pokračoval, a dopočítat se do konce všech důležitých variant, všechna čest. Řešení a další zajímavosti si samozřejmě můžete přehrát níže. Myslím, že jsme se ocitli na vrcholu všech skvostných kombinačních úderů této olympiády; cena za krásu by v dřívějších dobách bílého jistě neminula.

Filipínsko-americký super velmistr Wesley So právě zahrál jeden z tahů Olympiády 2022. Foto Lennart Ootes (FIDE)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting