Soutěž – Zábava (5)

Zábava, poučení, soutěž 5

Motto: Navzdory svému mládí byl velmi zkušeným cestovatelem
– neustále totiž cestoval z vazby do vazby.

Soutěžní úkol číslo 5. Bílý na tahu remizuje.

Ve studii pocházející z konce 19. století hraje bílý bez celé věže (!), avšak díky působivému vynucenému manévru se mu podaří zachránit. Uspějete ve snaze objevit řešení? (Ostatně, motto uvedené výše ani kresbička, která ho doprovází, se v příspěvku rozhodně neobjevuje náhodně ? !)

Když uspějete?!

Pokud se Vám, milí čtenáři, podařilo studii vyřešit, potom neváhejte! Řešení napište do okénka komentáře níže nebo pošlete v jakémkoli běžně užívaném formátu (ovšem postačí i pouhý text) e-mailem na adresu bilekjan@skolasachu.cz či bilekjan@volny.cz, a to do 31.10.2017.

Autoři soutěže Vás kontaktují, a poté si, v případě úspěšného vyřešení studie, budete moci vybrat jakoukoli cenu z nabídky produktů irské nadnárodní společností National Pen Corporation (viz ukázky níže). Na udanou adresu Vám cenu zašleme!

Řešení studie najdete na našich stránkách po skončení 5. kola zábavné soutěže, tedy v listopadu 2017.

Neznámá studie pro experty!

Pro hráče mistrovské úrovně představovala předchozí úloha když ne přímo procházku růžovým sadem, tedy nenáročnou práci! Pokud si však při své vysoké výkonnosti chcete zaluštit více a intenzivněji, potom je právě pro Vás určena následující studie!

Soutěžní úkol pro experty. Bílý na tahu vyhraje.

Osud druhé pozice, jež před námi stojí, je tak spletitý a pohnutý, že si autor dovolí pochybovat o jejím věhlasu a známosti či dokonce (zasloužené!) slávě i mezi samotnými skladateli.

Milí čtenáři se samozřejmě dozvědí více před samotným uveřejněním kompletního řešení.

Zopakujme: Prémiová studie, obsahující i všechny relevantní odbočky, je nesrovnatelně složitější nežli první soutěžní úkol, hloubaví řešitelé si s ní však mohou poradit i na základě analogie! Pokud se čtenářům-expertům podaří přijít ji na kloub, budou v případě zájmu odměněni dokonce speciální cenou v hodnotě i několika set korun…

————————————————————————————

Prohlédněte si některé ceny, které mohou být Vaše:

 

Novinka: magnetická světelná lišta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting