Tak trochu zapomenutý mistr světa

Souboje na čele turnaje, úžasné individuální výsledky dvou mladíků z východu, o tom se na olympiádě mluví! Hraje ale v Chennai mistr světa? Ale jistě! K dobru je třeba Carlsenovi přičíst, že olympiád se zúčastňuje pravidelně. Zde se nechal vystřídat pouze v prvním kole a dále se snaží množstvím výher s papírově mnohem slabšími protivníky, i svojí účastí v družstvu Norska – své vlasti -, pomoci jak to jen jde. Protivníky poráží svým typickým způsobem…

Pokud lze, vyhýbá se ostrým pozicím, kde by se mohly objevit chyby v propočtu…nejen soupeřovy. Zdá se však, že partie předposledního kola se přes konečnou remízu nevyvíjela dle jeho představ…

Závěr partie 10. kola, kde se ale přesnému propočtu již nebylo lze vyhnout, jsem se rozhodl Vám předložit opět nejprve k samostatné práci. Máte-li milí čtenáři chuť, pokuste se zorientovat v pozici samotného závěru partie. Zkontrolovat svůj propočet si opět můžete v níže uvedené celé partii. Černý na tahu.

39…?

Moldavská naděje, dnes devatenáctiletý Ivan Schitco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šachový citát

Šachy jsou prubířský kámen  intelektu.

Johann Wolfgang von Goethe

Šachová úloha
Šachový citát

 

Šachy podobně jako hudba a láska mají tu moc učinit člověka šťastným.
Siegbert Tarrasch

 

Výhodný hosting